Σύνδεση  

Ευρετήριο Δ. Συζήτησης » Web design » Content management system (cms) » wordpress
Νέο θέμα Απάντηση

Σελίδα 1 από 1 | [ 2 Δημοσιεύσεις ]
Προηγούμενο | Επόμενο

Συγγραφέας

Μήνυμα

new_man
Θέμα δημοσίευσης: Προβλήματα κατά την μεταφορά wordpress
  Δημοσιεύτηκε: 08 Σεπ 2014 14:11

User image

Χωρίς σύνδεση

Καλησπέρα σε όλους.
Ο τίτλος δεν ξέρω αν είναι ενδεικτικός απλά με ενδιαφέρει να μάθω από πιο έμπειρους μιας και εγώ πρώτη φορά ασχολούμαι με το wordpress τα συχνότερα προβλήματα που μπορούν να προκύψουν αν φτιάξω μια σελίδα στο WP και μετά τη μεταφέρω στο domain που θέλω.Τι εννοώ....
Υπάρχει μια στατική σελίδα η οποία θα αλλαχτεί με ένα WP. Δεν υπάρχει περιθώριο να κατέβει και να στηθεί η καινούργια εκεί μιας και θα πάρει καιρό η εισαγωγή των δεδομένων από τη παλιά στη καινούργια. Και ερωτώ:
Στήνω το WP, βάζω το theme, κάνω αλλαγές και καταχωρώ τα δεδομένα που θέλω, οπότε η σελίδα φτάνει στο σημείο που είναι έτοιμη για μεταφορά.
- Τι θα πρέπει να προσέξω μετά?
- Κάνεις ένα απλό zip-αρισμα των αρχείων και της βάσης, στήνεις το WP στο καινούργιο και εισάγεις ξε-zipάρεις τα αρχεία ή θέλει μια περιατέρω διαδικασία?
- Θα αντιμετωπίσω πρόβλημα με τα links των άρθρων/σελίδων στη πορεία ή με την εισαγωγή θα γίνει update και σε αυτά?
- Τυχόν plugins που θα έχουν εγκατασταθεί θα πρέπει να περαστούν ξανά στο καινούργιο ή θα δουλευουν μια χαρά?
- Και γενικότερα τι άλλο σας έχει τύχει να ακούσετε σαν πρόβλημα που μπορεί να προκύψει.

Ευχαριστώ

merianos
Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλήματα κατά την μεταφορά wordpress
  Δημοσιεύτηκε: 09 Σεπ 2014 14:16

Άβαταρ μέλους

Χωρίς σύνδεση

Μπορείς να δεις εδώ αν θέλεις : http://www.wordpress-gr.org/tutorials/w ... BF-server/

Web Design Blog

Νέο θέμα Απάντηση

Σελίδα 1 από 1 | [ 2 Δημοσιεύσεις ]
Προηγούμενο | Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες  

Κανόνες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση