Σύνδεση  

Ευρετήριο Δ. Συζήτησης » Web design » Content management system (cms) » Drupal
Νέο θέμα Απάντηση

Σελίδα 1 από 1 | [ 1 Δημοσίευση ]
Προηγούμενο | Επόμενο

Συγγραφέας

Μήνυμα

leeprik
Θέμα δημοσίευσης: Drupal 6 - διαχείρηση image gallery
  Δημοσιεύτηκε: 06 Αύγ 2012 14:21

User image

Χωρίς σύνδεση

Καλησπέρα και απο εμέμνα,
ελπίζω να είμαι στο σωστό thread,καινούριος στο φόρουμ μιας και είπα να ξαναπιάσω την ιστοσχεδίαση(τα είχα παρατήσει απο το 2004!!).
Είχα ενα βιβλίο και αποφάσισα να ξεκινήσω να μαθω Drupal 6.Όλα ,μια χαρά,πολύ εύκολο πρόγραμμα,αν και είμαι σχετικά στην αρχή.
Το πρόβλημα τώρα. Φτιάχνω ενα site και θέλω και image gallery,κατεβάζω το module το ενεργοποιώ.Δίνω ενα παράδειγμα: έστω οτι η ιστοσελίδα μου έχει 3 μενου, "τα προιόντα μας" "επικοινωνήστε μαζί μας" και "που θα μας βρείτε".
Πάω λοιπόν : Αρχική › Διαχείριση › Διαχείριση ύλης>Image galleries και φτιάχνω 3 image galleries "pouf" "skampo" "kanapedes" και σε κάθε ένα ανεβάζω μερικές φωτογραφίες,μετά πάω Αρχική › Διαχείριση › Δημιουργία ιστοτόπου › Μενού > Πρωτεύοντες σύνδεσμοι και φτιάχνω ενα μενού με την ονομασία "τα προιόντα μας" γράφω στην διαδρομή "image" και τίτλο "τα προιόντα μας".Όλα καλά μεχρι εδώ.
Τώρα όμως θέλω να βάλω ακόμη ένα μενού "Δειγματολόγιο" που θα περιέχει 3 image gallery,"δέρμα" "δερματίνη" "ύφασμα".Ακολουθώντας τα παραπάνω βήματα όταν κλικάρω στο μενού "δειγματολόγιο" μου εμφανίζει όλο το image gallery ("pouf" "skampo" "kanapedes" "δέρμα" "δερματίνη" "ύφασμα").Πώς μπορώ να τα ξεχωρήσω;Απο οτι καταλαβαίνω οφείλεται στο οτι στην διαδρομή έδωσα image.
Γενικά δηλαδή αν εγώ θέλω σε δύο μενού να έχω image gallery,διαφορετικό στο καθε ένα τι πρέπει να κάνω;

Ευχαριστώ πολύ,
Περικλής

Νέο θέμα Απάντηση

Σελίδα 1 από 1 | [ 1 Δημοσίευση ]
Προηγούμενο | Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες  

Κανόνες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση